تصویر ثابت

امروز: پنج شنبه، 7 مهر 1401
مه پاش خانگی
 • slide1
 • slide2
 • slide3
 • slide4
 • slide5
responsive slider by WOWSlider.com v8.8

 


03/24 1399
تا حالا شده از خودتو بپرسین چه طوری موقع مسافرت رفتن به گلدون ها آب بدیم؟ ما مشکل شما را درک می‌کنیم و علاوه بر آن یک راه حل خوب برای شما داریم. پس از کسب تجربه های فراوان یک مجموعه از ابزار آبیاری اتوماتیک گیاهان را برای شما آماده کرده‌ایم. با استفاده از این سیستم شما می‌تواید بدون نیاز به حضور در محل گیاهان خود را آبیاری کنید.
در داخل این پکیج ابزاری مانند آبیاری قطره‌ای، سیستم آبیاری به صورت قطره ای، لوله آبیاری و اتصالات مورد نیاز وجود دارد. بخش ویژه این پکیج سیستم آبیاری قابل تنظیم آن است. که شما میتواند برای گیاهان خود آبیاری را به صورت خودکار انجام دهید.
نصب این سیستم به قدری ساده است که شما خودتان میتوانید آنرا نصب و راه اندازی کنید. هرچند که ما هم برای شما آموزش تصویری نصب و نکات مهم را همراه با محصول برایتان ارسال می‌کنیم.


در داخل پکیج آبیاری هوشمند چه اقلامی وجود دارد؟

 • تایمر آبیاری اتوماتیک: یک عدد
 • لوله آبیاری قطره‌ای: 15 متر
 • نازل آبیاری قطره‌ای: 20 عدد
 • میخ تثبیت کننده: 20 عدد
 • زانوئی: 2 عدد
 • سه راهی: 10 عدد
 • دو راهی: 2 عدد
 • میخ پرچی: 4 عدد
 • بست انتهایی: 2 عدد
 • برگه راهنمای فارسی: 1 عدد

این دستگاه به افراد زیر توصیه می‌شود:

 • کسانی که مسافرت زیاد می‌روند.
 • کسانی که فراموش می‌کنند به گلدان‌ها آب بدهند
 • کسانی که به خاطر کمبود وقت، نمی‌تواند به گلدان‌ها آب بدهند.

به ساده ترین شکل ممکن از خشک شدن گیاهان خانگی خودتان جلوگیری کنید.
یک پکیج کامل از سیستم آبیاری خانگی با نصب آسان. در این پکیج تمامی تجهیزات مورد نیاز مثل لوله، آبپاش و خیلی چیزهای دیگه در داخل این مجموعه وجود دارد. دیگر نگران خشک شدن گیاهان خانگی خود نباشید. یک شیربرقی که با یک تایمر خیلی ساده به راحتی به شما این اجازه را میدهد تا تنظیمات لازم برای آبیاری گیاهانتون انجام بدید. از جذابیت های این محصول سادگی نصب آن است که به شما این اجازه را میده خودتان کارهای نصبش را انجام بدید.


حال در ادامه به صورت قدم به قدم آموزش نصب تصویری آبیاری گیاهان خانگی را به شما نشان می‌دهیم.


معمولاً با نزدیک شدن تعطیلات و ایام خوش گذرانی اولین کسی که قربانی می‌شود گلدان‌های زیبای ما هستند. شاید روش‌های مختلفی مانند نخ گذاشتن را امتحان کردید ولی خیلی خوب می‌دانید که این جور روش‌ها راه‌کار اساسی نیستند. پس ما باید هوشمندانه‌تر به گلدان‌های خود آب بدهیم.
یه خبر خوب! از این به بعد SmartBeen هست و قراره با استفاده از تجهیزاتی که به شما ارائه میده آبرسانی به موقع به گیاهانتون را تامین کنه.

سیستم آبیاری گیاهان خانگی چگونه از خشک شدن گیاهان شما جلوگیری می‌کند؟

قبل از اینکه بخواهیم قدم به قدم این دستگاه آبیاری را متصل کنیم کلیات کار را بررسی کنیم: نصب و راه اندازی این دستگاه بسیار ساده است و فقط کافی است لوله را از بین گلدان‌ها رد کنید، یا قیچی آن را ببرید و نازل آبیاری را به آن متصل کنید. و در آخر داخل تایمر باطری بندازید و میزان آبیاری را مشخص کنید.
مدت زمان نصب و راه اندازی این دستگاه: 30 الی 45 دقیقه
البته اگه بخواهید با سلیقه کار کنید که لوله‌ها معلوم نباشد می‌توانید از پشت گلدان‌ها لوله‌ها را رد کنید و این کار ممکنه است کمی زمان ببرد. ولی ارزش آن را دارد!

قدم اول: تنظیم میزان آبیاری، مهم‌ترین قسمت کار برنامه ریزی تایمر آبیاری است که فقط با تنظیم کردن دوتا دکمه انجام می‌شود. یکی برای اینکه چند روز یکبار به گل ها آبیاری بده و اینکه چقدر بهشون آب بده مثلا کم بده یا زیاد. همانطور که در شکل زیر میبینید: شما می‌توانید برنامه زمان بندی را طوری تعریف کنید که مثلاً هر روز به مدت یک دقیقه آبیاری را شروع کند. برای این کار از بخش Frequency گزینه 24 را (24 ساعت : یک روز) را انتخاب کنید. و از بخش Run time گزینه 1min را انتخاب کنید.
از مزایای جالب این محصول کارکرد آن با باطری است. این یعنی نیازی به سیم کشی و نگرانی قطعی برق و غیره نداشته باشید. همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید به راحتی با دو عدد باطری نیم قلمی به مدت زیادی کار میکند.

قدم دوم: نصب باطری نیم قلمی. تنها کاری که باید انجام دهید این است که باطری را داخل تایمر آبیاری هوشمند قرار دهید سپس آنرا به شیر آب شهری وصل و طرف دیگر آن را به لوله آب رسانی وصل کنید.یکی از نگرانی های همه عدم بسته شدن آب پس از آبیاری است، این مشکل زمانی بوجود می آید که برق شهری قطع شود ولی یکی از مزایای این دستگاه باطری داخلی آن می‌باشد انرژی مورد نیاز را به صورت ذخیره شده در خودش دارد و بدون نیاز به برق و سیم کشی سر زمان معین شده آبیاری به صورت اتوماتیک انجام می‌شود. از دیگر مزیت استفاده از باطری این است که خطر برق گرفتی در اثر تماس با آب وجود ندارد. البته یک دلیل دیگر هم وجود دارد! خیلی وقت‌ها پریز برق نزدیک شیر آب نیست. کلی دلایل دیگر هم هست، اما اجازه بدید بریم سراغ ادامه مطلب!

قدم سوم: آشنایی با قطعات آبیاری قطره‌ای و نحوه نصب آنها. ما در این بسته دوتا رنگ داریم. قرمز و زرد. حال به بررسی رنگ زرد می‌پردازیم.این نوع آبپاش برای انتهای لوله استفاده می‌شود، همانگونه که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید ما با قیچی بریدیم و نازل آبیاری قطره‌ای را به آن وصل کرده‌ایم.
و در نهایت اگر آب در سیستم آبیاری جاری شود شاهد آبیاری قطره ای بسیار زیبایی مانند شکل زیر خواهیم شد.توجه داشته باشید که برای اینکه نازل آبیاری از گلدان تکان نخورد حتما حتما آنرا با استفاده از میخ های مخصوص پلاستیکی که در داخل بسته موجود است محکم کنید. این بست ها در داخل خاک گلدان می‌رود و از جابجایی نازل جلوگیری می‌کند. احتیاط (مراقب ریشه ها باشید.)

حال به بررسی نازل قرمز رنگ می‌پردازیم. تفاوت آن با نازل زرد رنگ در این است که به جای انتهای لوله، در میان لوله قرار می‌گیرد. مانند شکل زیر:


برای اینکار بخشی از لوله را با قیچی می‌بریم، سپس دو طرف نازل را در داخل لوله قرار می‌دهیم، این کار باعث می‌شود که در فواصل مناسب، آبیاری قطره ای انجام گیرد.همانطور که مشاهده می‌کنید آب به صورت قطرات زیری از سوراخ کوچک نازل خارج می‌شود، علاوه برآن آب از میان آن نیز می‌گذرد.

قدم چهارم: اتصال شیربرقی به شیر آب و لوله آبیاری قطره ای. دو چیز در این بخش مهم است. بخش اول که بر روی بالای شیر برقی وجود دارد. این قسمت را مانند پیچ باز کنید و آن را شیر آب حیاط وصل کنید.پس از اتصال آن بخش تبدیل خروجی آب شیربرقی به لوله آبیاری قطره ای که مانند شکل در داخل بسته قرار دارد را بیابید.احتیاط: لطفا لوله آبیاری را کاملاً عمود ببرید و تا آنجا که جا دارد تا انتها وارد نازل کنید.

و در نهایت اگر همه چیز درست پیش رفته باشد باید خروجی کار شما مانند تصویر زیر باشد. بخش بالای شیربرقی به لوله آب شهری، و بخش پایینی آن به لوله آبیاری قطره ای متصل شده باشد.در کل قطعاتی که برای شما همراه این پکیج ارسال میشود کامل است و شامل تمامی قطعات مورد نیاز است. همانگونه که در شکل زیر مشاهده میکنید حجم زیادی از لوله نیز همراه این بسته وجود داد.


و پس از باز کردن جعبه شما با دنیایی از قطعات ریز و درشت البته زیبا مواجه می‌شوید که در نهایت قرار است به شما کمک کند از گیاهان خود بهتر نگهداری کنید. در اینجا تجهیزات لازم برای هوشمند کردن 20 گلدان وجود دارد و اگر مایل باشید حیاط خود را آبیاری کنید میتوانید مساحت 50 متری را کاملا پوشش دهید. البته با کمی خلاقیت می‌توانید مساحت بیشتری را هم پوشش دهید. فقط همه چی بستگی به استفاده درست از این تجهیزات بستگی دارد.ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
reload, if the code cannot be seen